67 внутрішньо переміщених людей були працевлаштовані на Закарпатті з початку року

Із початку 2025 року 509 ВПО звернулися до Закарпатської обласної служби зайнятості в пошуках роботи. Найбільше – із Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської та Луганської областей. На сьогодні 317 осіб перебувають на обліку, з яких 252 мають статус безробітного.

За інформацією Закарпатської обласної служби зайнятості, з початку року 67 внутрішньо переміщених людей уже знайшли роботу. 22 безробітних пройшли профнавчання. А ще 2 людини отримали ваучер на навчання.

Серед найпопулярніших сфер працевлаштування для ВПО є: переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспорту та мотоциклів, освіта, транспорт і складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, державне управління й оборона, охорона здоров’я.

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати професійне навчання або перекваліфікуватися за допомогою ваучерів та сертифікатів. Ваучер (документ, який дає можливість пройти навчання або перекваліфікацію за рахунок держави) покриває витрати на освіту до 30 280 грн (із 2025 року) і дає можливість змінити професію, підвищити кваліфікацію чи спеціалізацію. Його можуть отримати як працевлаштовані люди, так і ті, хто не має роботи, яка б підходила.

Обрати навчальний заклад із відповідною ліцензією можна самостійно. Найбільший попит серед напрямів вищої освіти мають психологія, агрономія, медицина та соціальна робота. Серед робітничих професій найбільш затребувані кухар, закрійник і кондитер. Якщо людина не працює, центр зайнятості спочатку намагається підібрати їй роботу за освітою, і лише якщо такої немає – видає ваучер. З 2022 року цією можливістю скористалися 140 ВПО.

Ті, хто зареєстрований як безробітний, можуть пройти навчання на замовлення роботодавця або для відкриття власної справи. У такому випадку оплата здійснюється за рахунок сертифіката, який також покриває витрати до 30 280 грн. Якщо необхідно проживати в іншому місті під час навчання, можна отримати додатковий сертифікат на 15 140 грн на житло. 

Із 3 200 безробітних ВПО, які перебували на обліку в центрах зайнятості з 2022 року, 290 осіб пройшли навчання, яке відбувалося у формі стажування на робочому місці або курсів з набуття часткових компетентностей.

В Україні працює 8 центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які навчають за 95 робітничими професіями та пропонують близько 400 програм підвищення кваліфікації. Навчатися можна безкоштовно за направленням центру зайнятості або за кошти роботодавця чи власні.

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах