Цивільні добровольці допомагатимуть захищати українське небо від ворожих БПЛА


У відповідь на зростаючу активність ворожих ударних безпілотників Україна запроваджує нову ініціативу, що передбачає залучення цивільних добровольців до системи протиповітряної оборони. Йдеться про створення груп протиповітряного захисту (ГПЗ) на базі добровольчих формувань територіальних громад. Цей крок покликаний не лише посилити обороноздатність, а й дати можливість вмотивованим громадянам долучитися до захисту країни. Актуальність ініціативи підтверджують і соціологічні дані.


Згідно з опитуванням компанії Active Group, понад половина українців (56,5%) уже чули про ідею залучення цивільних до боротьби з ворожими дронами, ще 20,4% припускають, що щось про неї знають. Водночас 23,1% респондентів дізналися про неї вперше.

Ставлення громадян до залучення цивільних у ППО переважно позитивне: 38,5% опитаних висловили «скоріше позитивну» думку щодо цієї ініціативи, а ще 24,8% – «виключно позитивну». Таким чином, майже дві третини підтримують зазначений формат народної участі в обороні. Натомість скептицизм виявили 14,5% респондентів, які налаштовані радше негативно, й лише 8,1% – рішуче проти. 

На тлі загрози з повітря, держава намагається створити гнучкий та легітимний механізм, який дозволить ефективно протидіяти атакам. Згідно з ухваленим рішенням, до складу ГПЗ можуть входити лише добровольці, які пройшли відповідну підготовку і не підлягають мобілізації. Новостворені групи ППО матимуть змогу використовувати не лише зброю, а й дрони, радіоелектронні засоби та різноманітні сучаснітехнології. Крім того, додатковим стимулом для них стане гарантування соціальних виплат, пільг й зарплат, як у військових.

Отже, ініціатива залучення цивільних добровольців до протидії дронам є важливим кроком до мобілізації внутрішніх резервів суспільства. Це формує нову модель взаємодії держави й громадян в умовах війни: модель, у якій відповідальність за безпеку стає спільною справою. Позитивна реакція більшості населення свідчить про готовність підтримати цей курс — за умови належної підготовки, координації та інформаційної прозорості.

Дослідження здійснено компанією Active Group у червні 2025 року

Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 800 анкет

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Немає більше новин для показу
Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах