Україна продовжує свій шлях до Європейського Союзу з рішучістю та амбіціями, прагнучи стати частиною європейської спільноти навіть раніше 2030 року. Це стало можливим завдяки ряду реформ, які тривають попри війну, а також завдяки підтримці з боку Європейської комісії та Європейської Ради.
Безсумнівно, левова частка українців бачить майбутнє України в європейській спільноті. Це прагнення зумовлене не лише економічними та безпековими факторами, а й спільними демократичними цінностями.
Згідно з опитуванням, сьогодні 72,9% українців вважають, що наша держава повинна стати членом ЄС. Водночас, варто зауважити, що в період з лютого 2023 року по березень 2025 року показник зменшився: раніше 85,2% респондентів підтримували таке рішення.
Зараз лише 7,1% опитаних переконані, що Європейський Союз не потрібний Україні і майже 10% важко відповісти.

Слід зазначити, що впродовж останніх двох років українці по-різному оцінювали важливість нашої держави для Європейського Союзу.
У лютому 2023 майже 67% респондентів вважали, що Україна потрібна ЄС і лише 21% не поділяв цієї думки. До травня 2024 року кількість прихильників цієї ідеї впав, склавши всього 46,7%, і лише старт переговорів про вступ до ЄС у червні 2024 змінив інфографіку, піднявши рівень підтримки до майже 60%.
Станом на березень 2025 року, 55,9% опитуваних відповіли, що Україна потрібна Європейському Союзу, 36% думають протилежне і 8,2% зауважують, що важко відповісти.

За словами першої віцепрем’єр-міністерки, міністерки економіки Юлія Свириденко, найближчими роками Україна активно працюватиме над завершенням кількох важливих євроінтеграційних кроків, що включають лібералізацію торгівлі, досягнення угоди про оцінки відповідності та прийняття промислової продукції, а також включення нашої держави в політику ЄС «Roam like at home» та єдину зону платежів у євро.
Дослідження провела соціологічна компанія «Active Group» методом самозаповнення анкет громадянами України віком від 18 років. У дослідженні взяли участь 800 респондентів, вибірка репрезентативна за віком, статтю та регіоном проживання. Збір даних проводився 1 березня 2025 року. Теоретична похибка дослідження при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 3,5%.