В Ужгороді заклад «Вишиванка» запустив ініціативу на підтримку донорів – «Донорський сніданок». У день здачі крові донори можуть скуштувати смачний сніданок за 70 гривень – саме стільки коштів отримують як компенсацію за донацію. Ціна більш символічна, адже за цю суму можна насолодитися млинцями з сиром або яблуком, будь-яким кавовим напоєм з асортименту або ж авторським смузі банан-полуниця.
Скористатися пропозицією легко, потрібно лише показати довідку про здачу крові. «Донорський сніданок» можна використати саме в той день, коли відбулася здача крові.

Започаткувала акцію власниця закладу Іванна Пузеняк. В Ужгороді вона проживає вже 10 років, сама родом з Перечина. Спонукала до такої соціальної ініціативи її власна історія та особисті переконання, адже з 18 років Іванна на постійній основі сама є донором крові.

«Відчувала, що хочу підтримувати людей. Зараз такий складний час для всіх українців… Коли ти віддаєш свою частинку, а це 450 мл, маєш відповідно відновити сили. Ми сприятимемо цьому», – розповідає пані Іванна.
Інформаційні довідки про можливість скористатися такою послугою роздають у Центрі переливання крові. Також активно проводять інформаційні кампанії у соцмережах. Заклад розташований на вулиці Івана Чендея – неподалік самого Центру.

Це не перша ініціатива закладу. Нещодавно «Вишиванка» стала спонсором змагань з пляжного волейболу. Організатори, які є друзями пані Іванни, запропонували долучитися. Заклад надав сертифікати на харчування для спортсменів.

Також долучалися до Руху підтримки закарпатських військових. До Дня вишиванки дарували захисникам вишиванки та сувеніри. Заклад провів розіграш сертифіката на 1000 гривень. Один із військових, який отримав сертифікат, прийшов у «Вишиванку», взяв страви й для побратимів.
Заклад наповнений сенсами. Тут готують страви української кухні. Як вишиванка об’єднує кожен регіон, так і в меню поєднуються смаки з різних куточків України, пояснює власниця. У меню пропонують котлету по-київськи, полтавські галушки, голубці, деруни, а також фірмові гомбовці за авторським рецептом – у кокосі, маці та горіху.

Сніданки подають протягом усього дня. Заклад спеціалізується на комплексних обідах, меню змінюється щодня. Працюють також на доставку. Відчинені з 8:00 ранку.

«Вишиванка» працює вже понад півтора року. Проте бажання відкрити власну справу виникло в Іванни ще 10 років тому. Навчалася на готельно-ресторанному напрямку й має освіту менеджерки готельно-ресторанних дисциплін.

Неабияким підсиленням для бізнесу став грант від Закарпатської обласної служби зайнятості у межах проєкту «Власна справа».
«Пішла на консультацію в центр зайнятості. Якраз тоді запускали кабінет “Зроблено в Україні”. Мала чітке розуміння, що мені потрібно. Купила нове обладнання, створила два робочі місця. Команда в мене найпотужніша, адже один із кухарів — це моя мама, яка має понад 20 років досвіду в кулінарії. Це мій козир», – ділиться власниця.
Команда наразі складається з чотирьох людей. За грантові кошти на суму 250 000 гривень закупили кавомашину, прилад для приготування смузі, морозильні камери для зберігання продукції власного виробництва – пельменів та вареників.

Особистий розвиток Іванна завжди пов’язувала з відкриттям власного кафе. Згодом долучилася до проєкту «Повір», де виграла ще один грант на 1 500 євро. Це дозволило провести ребрендинг кавʼярні і активізувати присутність у соцмережах.
Іванна – одна серед 50 учасниць, які долучилися до освітньо-грантової ініціативи з підтримки жіночого підприємництва. Упродовж восьми тижнів вони опановували фінансову грамотність, основи маркетингу та самопрезентації, розробляли бізнес-плани, вивчали механізми залучення грантів і стратегії масштабування бізнесу. Надалі мали ще менторську підтримку.

«Нам вдалося з учасниками проєкту створити середовище без конкуренції. Ми підтримуємо ідеї, замовляємо послуги одне в одного. Всі від цього задоволені», – каже Іванна.
Дружнє середовище – запорука успіху. Пані Іванна надихнула чимало друзів започаткувати власну справу. Навіть ходила з подругою на консультацію в центр зайнятості.
«Я багато подорожувала, певний час працювала у Братиславі. Проте завжди чітко розуміла – хочу реалізовуватися в Україні», – підсумовує власниця.
У «Вишиванку» часто заходять туристи, адже шукають локацію, де можна скуштувати справжню українську кухню. Завдяки геолокації заклад легко знайти. Серед відвідувачів – ті, хто підтримують українське. І багато хто вже став постійним клієнтом.






