В Ужгороді стартував кліматичний проєкт зі збереження дощової води

Ужгород став майданчиком для впровадження інноваційних природоорієнтованих рішень: у Ботанічному саду створять Кліматичний інформаційно-освітній центр. Його ключове завдання – апробація «дощових канав», які акумулюватимуть опади для зменшення навантаження на міську інфраструктуру.

Серед інших компонентів проєкту – створення різнотравних газонів та «освітньої стежки» з інформативними інсталяціями. Вони демонструватимуть способи адаптації міського простору до змін клімату, зокрема через ефективне управління дощовими водами.

У межах ініціативи також розроблять каталоги найкращих практик з управління зливовими водами – як для фахівців у сфері містобудування, так і для звичайних жителів.

Проєкт «Водозберігаючі рішення для помʼякшення впливу зміни клімату» реалізує біологічний факультет Ужгородського національного університету в співпраці з Люблінським університетом імені Марії Склодовської-Кюрі. 

Ініціатива триватиме 24 місяці. Упродовж цього часу в Ужгороді також здійснюватимуть моніторинг якості повітря – з урахуванням щільності транспортного потоку та рівня озеленення. Крім цього, створять температурну мапу міста для виявлення районів, де необхідне розширення зелених зон і впровадження водозберігаючих заходів.

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Немає більше новин для показу
Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах