Керівників лікарні на Мукачівщині викрили на вигадуванні пацієнтів

У районній лікарні на Мукачівщині діяла схема штучного завищення фінансування від держави. Підозру у привласненні понад 9,5 млн грн бюджетних коштів оголосили керівнику установи, завідувачу відділення та двом лікарям.

Організатором оборудки виявився директор медзакладу, який одночасно є депутатом районної ради. Разом із завідувачем відділення він залучив до схеми підлеглих медиків, які мали доступ до електронної бази.

Упродовж січня–вересня 2025 року лікарі масово фальсифікували звіти в електронній системі охорони здоров’я. Вони вписали туди понад 1200 громадян, які нібито перебували у важкому стані.

У документах зазначали, що пацієнти проходили складне лікування із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень. Насправді ж люди допомогу не отримували, а необхідного обладнання ШВЛ у відділенні взагалі не було.

Через фіктивні звіти Національна служба здоров’я України щомісяця додатково перераховувала закладу близько мільйона гривень. Отримані кошти адміністрація використовувала для нарахування премій учасникам схеми.

Наразі всіх чотирьох фігурантів відсторонили від посад. Суд взяв директора лікарні під варту з можливістю внесення застави, а завідувач відділення перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах