Підприємиця з Тячева відкрила школу-студію «Фісташка» завдяки мікрогранту «Власна справа»

У межах державної програми мікрогрантів «Власна справа», спрямованої на підтримку бізнесу та створення нових робочих місць, підприємиця з Тячева Вікторія Боднар заснувала власну школу-студію «Фісташка».

У квітні 2024 року пані Вікторія подала заяву до центру зайнятості на отримання мікрогранту. Вона розробила бізнес-план, у якому представила свою кондитерську мрію. Основна ідея полягала у розширенні асортименту та спектру послуг завдяки збільшенню кількості працівників. До цього вона працювала самостійно.

Після захисту бізнес-плану та успішного проходження співбесіди пані Вікторія отримала фінансування у розмірі 250 000 гривень.

«У межах гранту придбала обладнання, створивши професійний кондитерський простір для своєї діяльності. Завдяки цьому отримала можливість ділитися своїм семирічним досвідом. За три місяці активної роботи провела вісім майстер-класів для охочих навчитися виготовляти десерти. Паралельно розширила асортимент продукції, це також дало старт консалтинговим послугам — надання експертних порад й консультацій», — розповідає пані Вікторія.

Водночас підприємиця інвестувала не лише у виробництво, а й створила два нові робочі місця.

На посаді помічниці кондитера сьогодні працює пані Наталія. Вона переїхала на Закарпаття з Харкова ще на початку повномасштабного вторгнення. Менеджеркою з постачання є пані Надія, місцева жителька, яка за освітою технолог.

Підприємство активно розвивається: працюють над покращенням якості послуг, розширенням клієнтської бази й підвищенням професійного рівня. Уже цієї осені пані Вікторія планує вирушити за кордон на навчання, щоб перейняти досвід у колег, опанувати нові підходи та впровадити сучасні методики у своїй роботі.

У студії пропонують практичні майстер-класи, на яких учасники вчаться готувати торти і десерти. Доступні як індивідуальні, так і групові заняття. Програма охоплює надання рецептури, технічних карт, забезпечення всіма необхідними інгредієнтами, теоретичними матеріалами, сертифікатами про проходження курсу та подальшою підтримкою консультаціями у чаті.

На майстер-класах учасники опановували технології приготування тістечок Шу та макаронів. Окремо проводили триденний інтенсив, під час якого навчалися випікати 10 видів тортів, готувати 16 різноманітних начинок, 8 видів бісквітів і створювати різні варіанти декору. Також проводили тематичні заняття для дітей: до Дня матері виготовляли тортики й пряники, а до Великодня випікали традиційні паски. Частину готової продукції реалізовують у кав’ярнях Тячева.

Серед учасників є як початківці, так і досвідчені кондитери, які прагнуть вдосконалювати свої навички.

Сама пані Вікторія пройшла вісім офлайн-майстер-класів у провідних шефів в Україні та за кордоном, а також продовжує онлайн-навчання. Багато рецептів і методик адаптує під смаки клієнтів Закарпаття.

Наразі з командою працює над створенням відеоуроків, які будуть доступні онлайн.

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах