Що українці думають про обов’язкову реєстрацію домашніх тварин?

З 12 травня у Києві стартувала обов’язкова реєстрація всіх собак – її проводять через Центри надання адміністративних послуг. У перспективі подібну практику планують запровадити в усіх регіонах України. Мета – посилення контролю за утриманням домашніх тварин, зменшення безпритульності, дотримання санітарних норм та спрощення ідентифікації загублених улюбленців. Для котів реєстрація наразі залишається добровільною.

За даними соціологічного опитування, проведеного в травні 2025 року, 70% українців уже знайомі з цією ініціативою, ще 16,3% зазначили, що щось чули, але не знають деталей, а 13,7% почули про неї вперше.

Водночас ставлення до обов’язкової реєстрації собак залишається практично порівну розділеним. Підтримують ініціативу 44,3% опитаних (15,5% – «однозначно так», 28,8% – «швидше так»). Проти виступають майже стільки ж – 44,4% (20,7% – категорично проти, 23,7% – скоріше не підтримують). Ще 11,3% респондентів не змогли визначитися з відповіддю.

Офіційна процедура реєстрації передбачає подання заяви, оплату послуги (210 грн) та присвоєння унікального номера тварині. Хоча вимога діє з 2007 року, дотепер вона не була обов’язковою. Штраф за утримання незареєстрованої тварини становить 170–340 грн для громадян, до 850 грн – для посадовців, однак майже не застосовується через прогалини в регулюванні.

Попри розбіжності в оцінках, тема викликає широкий суспільний інтерес і є кроком до впорядкування взаємодії між власниками тварин, містами та державою.

1 коментар до “Що українці думають про обов’язкову реєстрацію домашніх тварин?”

  1. Л
    Людмила

    Спочатку реєстрація, 210 грн., потім податок на кожну тварину, потім обов’язкова стерилізація, а потім що?! Це на даний момент нашого життя найважливіша ініціатива? Все інше у нас уже впорядкрвано?

Залишити коментар

Залиште свій коментар нижче. Обов'язкові поля позначені *.

Прокрутка до верху

Розділи

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах

Шукайте тут

“КАРПАТСЬКИЙ ТЕЛЕГРАФ” в соцмережах