У Перечині розпочався новий сезон на Лавандовій горі. Попри затримку у вегетації через травневі заморозки, цвітіння лаванди поступово набирає обертів. Масовий пік очікують наприкінці червня.
10 гектарів лаванди – з ідеї у Венеції до великих масштабів
Ідея вирощувати лаванду належить дружині Юрія Качура – Мирославі. Після поїздки до Венеції запропонувала створити щось подібне вдома. Проєкт починався з 400 кущів лаванди, висаджених кілька років тому. Нині в Перечині на площі близько 10 га росте понад 300 тисяч кущів лаванди. Ще 2 га займають троянди, пів гектара – жасмин. Окремо на ділянках висаджено близько 4–5 га фундука.

«Цього року лаванда пішла в ріст пізніше, ніж зазвичай, але вже кілька днів стоїть тепло, і рослини буквально на очах щодня виростають на 5-7 см. Сподіваємося, що за кілька тижнів вона наздожене свої строки», – розповідає власник локації Юрій Качур.
За його словами, при належній погоді пік цвітіння очікується в другій половині червня – орієнтовно після 25 числа. Загалом сезон триває близько 40 днів, з яких приблизно 30 відведено на лаванду.

«Бур’яни – наша головна проблема. Усе косимо вручну, наймаємо людей для прополки. Цього року ще й від морозів захищали – диміли вночі, щоб зберегти кущі», – додав пан Юрій.
Виробництво та продукція – від олії до косметики й пряників
Окрім вирощування, господарство розвинули й у напрямку переробки. На основі лаванди, троянди та жасмину створюють понад 300 найменувань продукції – від косметики до повидла та пряників.

В основному цим займається Мирослава Качур – дружина власника. У магазині на місці та через онлайн-замовлення можна придбати лавандовий сироп, повидло, косметику, ароматизатори та сувеніри.

«Спершу я думав, що все обмежиться лише олією. Але дружина почала розвивати ідею ширше – з’явилися смаколики, косметика, і ми потроху перетворили це на повноцінне виробництво», – каже Юрій Качур.
Продукцію замовляють не лише в Україні, а й за кордоном. Основні покупці – українці, які вже знайомі з продукцією з попередніх візитів.

Туризм – від фотосесій до міжнародної аудиторії
Під час сезону лавандове поле щодня відкрите для відвідувачів. Власники не ведуть офіційної статистики, але зазначають: приїжджають туристи з усіх куточків України, а також із Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, Італії.

«Нема такого райцентру, з якого б до нас не привозили людей. Приїжджають і просто подивитися, і на фотосесії. А гості з Києва, які були в Провансі, кажуть, що тут навіть гарніше», – зазначає Юрій Качур.
Перший туристичний сезон збігся з пандемією COVID-19. Далі – війна. Попри складні обставини, локація продовжує працювати і готується до змін.

Сім’я Качурів не розкриває деталей майбутнього проєкту, але зазначає – працюють над тим, щоб приймати відвідувачів не лише в період цвітіння. Розрахунок – на природну привабливість місцевості, яку доповнюють насадження та інфраструктура.


Зараз на території є кілька фотозон, велика дерев’яна гойдалка з краєвидом на гори і новий дитячий майданчик.

Кафе на території – піца, морозиво й кава серед лавандових схилів
На території лавандової гори діє невелике кафе, яке обслуговує туристів просто на місці. Працює воно щодня під час сезону. Є альтанки, зони відпочинку та простір для родинного дозвілля.

«У цьому сезоні вирішили зробити розширений асортимент перекусів, щоб люди могли не тільки подивитися на лаванду, а й перекусити. Будуть французькі круасани, булочки з лавандовим і трояндовим повидлом. Плани амбітні – хочемо випікати першу лавандову піцу. Вона буде і фіолетова, і з лавандовим смаком. Це наша ідея, яку хочемо закріпити за собою», – підкреслює Юрій Качур.
Також у кафе пропонують морозиво з лавандою і трояндою, авторські лимонади, каву та капучино – усе з інгредієнтами, які вирощуються на місці.

Графік роботи та ціни
Будні: 15:00 – 20:00 (останній запуск – за годину до закриття)
Вихідні: 10:00 – 21:00
Вхідні квитки:
Дорослий квиток – 200 гривень (без обмеження по часу)
Діти до 120 см – безкоштовно
Квиток для учасників бойових дій (за наявності посвідчення) – безкоштовно
Пенсійний квиток (за наявності посвідчення, 65+ років) – 100 гривень




