У Мукачівській територіальній громаді стартувала ініціатива Міністерства освіти і науки України, спрямована на впровадження альтернативних моделей дошкільної освіти. Її мета — забезпечити ширший доступ дітей до якісного, безпечного та інклюзивного освітнього середовища.
Один із нових форматів охоплює створення сімейного (родинного) дитячого садка на базі закладу дошкільної освіти №16. Така модель передбачає індивідуальний підхід до кожної дитини у затишній атмосфері, сприятиме формуванню довіри та емоційної стабільності.

Ще один напрям — модель ущільнення простору (оптимізація ресурсів). Цей формат втілять у ЗДО №5 та Ключарківському садку.
З середини червня на базі шести закладів (ЗДО №1, 2, 7, 17, 19 та 20) почнуть працювати центри педагогічного партнерства. Вони орієнтовані на дітей віком від одного до двох років, яких супроводжуватиме один із батьків. Це дає змогу дорослим залишатися поруч із дитиною та одночасно дистанційно працювати за потреби.
Також для дітей із ромської спільноти створять мобільну групу, яка працюватиме на базі Павшинського ЗДО з середини червня.
Ще одним важливим кроком стане відкриття філії Дерценського ЗДО у селі Форнош. Завдяки цьому більше дітей з віддалених населених пунктів громади матимуть змогу відвідувати садочок.
Усі заклади облаштують відповідно до міжнародного стандарту ECERS-3, який передбачає створення якісного, інклюзивного та безпечного середовища. Кожен садок матиме укриття.
Проєкт реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки UNICEF Ukraine та фінансуванням німецького банку розвитку KfW.
